Pomoc okołoporodowa

Jest to szczególna forma pomocy przeznaczona dla kobiet w ciąży lub w okresie w okresie jednego roku po porodzie.

W wyjątkowym, ale bardzo trudnym okresie jakim jest pierwszy etap macierzyństwa, młode matki są szczególnie narażone na zmęczenie, stres, poczucie wyobcowania i lub inne problemy emocjonalne takie jak lęki czy wahania nastrojów. U około 10-20 procent kobiet pojawia się depresja poporodowa. Stany emocjonalne matki wpływają na jej nowo-narodzone dziecko i mogą przyczyniać się do trudności w sprawowaniu codziennej opieki nad nim. Czynności takie jak karmienie czy usypianie dziecka mogą wiązać się ze stresem i niepowodzeniami. To z kolei przyczynia się do nasilania się smutku i poczucia winy u matki.

Udowodniono, że nawet krótkoterminowa pomoc psychologiczna dla matek z dziećmi w tym okresie przyczynia się do poprawy stanu psychicznego matki i dziecka, a także może zmniejszać trudności w karmieniu piersią, usypianiu i nadmierny płacz u dziecka. Jeżeli interesuje Państwa wsparcie, jakiego może w okresie okołoporodowym udzielić psycholog dziecięcy w mieście Sopot, Mamy z całego Trójmiasta zapraszam do mojego gabinetu.

Jest to szczególna forma pomocy przeznaczona dla kobiet w ciąży lub w okresie w okresie jednego roku po porodzie.

W wyjątkowym, ale bardzo trudnym okresie jakim jest pierwszy etap macierzyństwa, młode matki są szczególnie narażone na zmęczenie, stres, poczucie wyobcowania i lub inne problemy emocjonalne takie jak lęki czy wahania nastrojów. U około 10-20 procent kobiet pojawia się depresja poporodowa. Stany emocjonalne matki wpływają na jej nowonarodzone dziecko i mogą przyczyniać się do trudności w sprawowaniu codziennej opieki nad nim. Czynności takie jak karmienie czy usypianie dziecka mogą wiązać się ze stresem i niepowodzeniami. To z kolei przyczynia się do nasilania się smutku i poczucia winy u matki.

Udowodniono, że nawet krótkoterminowa pomoc psychologiczna dla matek z dziećmi w tym okresie przyczynia się do poprawy stanu psychicznego matki i dziecka, a także może zmniejszać trudności w karmieniu piersią, usypianiu i nadmierny płacz u dziecka.

Pomoc okołoporodowa obejmuje:

  • konsultacje dla kobiet w ciąży
  • konsultacje w okresie jednego roku po porodzie
  • psychoterapię indywidualną krótko lub długoterminową

W razie potrzeby w spotkaniach może uczestniczyć niemowlę i/lub partner.

Oferuję pomoc w zakresie:

  • nadmiernego lęku związanego z ciążą/porodem
  • depresji poporodowej
  • trudności w sprawowaniu opieki nad dzieckiem
  • innych problemów emocjonalnych i psychicznych związanych z ciążą i macierzyństwem.

Jeśli potrzebny jest Państwu psycholog – Sopot oferuje duży wybór specjalistów.